40mm BOFORS

Pewnie wam trudno uwierzyć że mimo tego że sprzęt opracowany 1933 roku przez szwedzką firmę nadal jest wykorzystywany w wojsku? Ja nie uwierzyłem ale tak naprawdę jest. Działko przeciwlotnicze o kalibrze 40 mm jest używane przez wiele państw na całym świecie, no rzecz jasne cały czas była modernizowana aby skutecznie działać. Armata była montowana w różnych konfiguracjach jedno, dwu a nawet czterosprzężone i na różnych podstawach – lądowych, morskich i różnego rodzajach pojazdów.

W polce pojawiły się drogą zakupu w 1935 roku a następnie na licencji Szwedzkiej były z sukcesem produkowane w naszym kraju.

Model mojej armaty jest wersją lądową niesamobieżną. Zbudowany na podstawie modelu wyciętego laserem przez firmę GPM, jako model w niestandardowej podziałce dla tego typu modelu (1:16) stanowi dość duży element mojej kolekcji modeli sklejonych. Model nie można zaliczyć do standardowych modeli, ze względu na to że całość wystarczy tylko ukształtować i skleić a na końcu pomalować. Jak na taki model kleiło się to fajnie, chociaż samo malowanie było dla mnie nie lada wyzwaniem.

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz do mnie, odpowiem tak szybko jak się da.

Wysyłanie

©2017 Modelarstwo Okiem Dextera

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?