Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/pdomanski/papermodels.eu/public_html/wp-content/plugins/essential-grid/includes/item-skin.class.php on line 1145

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/pdomanski/papermodels.eu/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2492

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/pdomanski/papermodels.eu/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2496

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/pdomanski/papermodels.eu/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3468
Koniec roku – Modelarstwo Kartonowe Okiem Dextera

Koniec roku

Kolejny rok zaczyna być już historią. Ten rok z mojego modelarskiego punktu widzenia był naprawdę średni albo nawet bardzo słaby. Z prywatnego punktu widzenia bardzo trudny i wyczerpujący. Na koniec roku mam tylko dwa sklejone modele ( no może trzy) kilka modeli rozgrzebanych. Nie byłem na żadnym konkursie modelarskim, nawet nie dlatego, że nie miałem z czym jechać ale po prostu inne obowiązki nie dawały mi wyjechać.

Z pozytywnych rzeczy to minął już kolejny 7 rok działania forum gdzie 5 lat zajmuję się administracją. Jak ten czas leci. Szkoda tylko że niektórzy modelarze już się nie udzielają tak jak kiedyś 🙁 Rok 2013 nie był też dobry dla wydawców. Modeli na oko było trochę mniej wydanych. Modelik zmienił swoją politykę i nie będzie już nowych modeli w offsecie, jeśli będą nowe modele to tylko druk cyfrowy. Pan Haliński modele z Mililitary Model wydaje jako Kartonowy Arsenał (to akurat dobre bo są bardziej dostępne, nawet w EMpikach). Answer powrócił i znów nadaje na starych dobrych zasadach. Gomix reaktywował się ale wydaje mi się że tylko nazwa została stara, bo reszta już nie jest taka jak była, cóż świat się zmienia. Pojawiły się nowe wydawnictwa takie jak AJ Model albo Sklej Model.

Koniec roku dla mnie to nie tylko podsumowanie ale i czas świętowania. Tak dokładnie świętowania Na 22 grudnia przypada czas rejestracji domeny forum PaperModels.pl a na 26 grudnia to data wpisania pierwszego postu na tym forum. Mimo, że nie jestem założycielem to dla mnie 7 lat istnienia forum jest dużym osiągnięciem, ponieważ od 5 lat jestem tam administratorem i zajmuję się sprawami technicznymi.

Myślę że nadchodzący rok przyniesie nam zmiany tylko na dobre.

Na zakończenie roku kilka nowości jakie mieliśmy przez ostatnie 3-4 tygodnie. Na pierwszy rzut GPM wydaje dwa modele ORP Nurek, BRDM-2 i Morser 18 21 cm. Wszystkie modele dostępne od 1 stycznia 1014, zastanawiam się czy nie kupić dobie transportera 🙂 zobaczymy jak będzie się prezentował na żywo. Mam zamiar się wybrać do Świdnika w przyszłym roku na wiosnę więc po obejrzeniu zdecyduję czy stać się właścicielem modelu czy nie. Z informacji do których udało mi się dotrzeć to model BRDMa jest dość dobrze z detalizowany. WAK idzie natomiast w kierunku obranym przez siebie i wypuszcza modele dość proste w budowie i nie wymagające zbyt dużo umiejętności od modelarza.  W sklepie można więc już kupić modele ratusza we Wrocławiu (skala 1:400) i parowóz Ttk48 wraz z wagonami (model w skali 1:87). W Świecie z kartonu  niebawem będzie dostępny model samolotu Caudron G III. 

Nie spocznę jeszcze na laurach. W powietrzu unoszą się jeszcze dwie ciekawe zapowiedzi, o których nie w sposób jest przejść do porządku dziennego. Pierwszą jest ASU-85 autorstwa Michała Rafalskiego. Mimo, że projekt jest jeszcze w fazie projektowania (drugie podejście) to widząc co zrobił do tej pory to zaczynam myśleć aby skończyć z moim lepieniem.

Drugą zapowiedzią, może tak bardzo odległą jak nam się może wydawać, jest latadło autorstwa Łukasza Fuczka. Ten oto jegomość zrobił mi przewspaniały prezent modelarski i projektuje F-86E Sabre. Jakiś czas temu skleiłem bardzo podobny i chciałbym zrobić to jeszcze raz ale ładniej go skleić. Postępy z prac nad modele można obejrzeć pod tym linkiem na Konradusie Autor planuje wydać ten model w malowaniu jakie widzimy po prawej stronie.

Moim zdaniem malowanie jest warte całego modelu

Zdjęcie F-86E pochodzi z http://wp.scn.ru

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Kontakt

Jeśli masz pytania napisz do mnie, odpowiem tak szybko jak się da.

©2021 Modelarstwo Okiem Dextera

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?