Dzień dobry wszyskim Modelarkom i Modelarzom!!

Postanowiłem reaktywować pewien pomysł, który kiedyś tutaj robiłem ale z jakiś dziwnych sposobów zaniechałem, a mianowicie chodzi o reaktywowanie subietywnego przeglądu modelarskiego. Tak subiektywnego, bo chcę tu umieszczać co mi podoba się osobiście, a z czym chciałbym się z Wami podzielić. Przegląd modelarski jest częscią większego modelarskiego pomysłu i mam nadzieję, że przyda się wam i przyjmiecie go miło i ze zrozumieniem. Jeśli chcesz się podzielić ze mną swoimi uwagami to napisz na maila [email protected] na każdego maila odpowiem.

Pomysł na coś takiego zrodził się jakieś 12 lat tem kiedy siedziałem nad pierwszą wersją mojego bloga, napisałem kilka numerów ale coś wtedy nie chwyciło i przestałem. Dzisiaj jestem starszy i mam nadzieję mądrzejszy będę mógł inaczej podejść do tematu.

Nie chcę zarzucać tutaj was wszystkich krótkimi tekstami co dwa dni, ale wszystko dostaniesz w jednym zbiorczym wątku. Nie ma co kopiować wszystiego ze stron producenta bo to nie ma sensu, gdzie indziej znajdziecie tego dużo, ja raczej będę się chciał skupiać na moich wyborach i postaram się jakoś okrasić to słowem komentarza.

W ostatni weekend modelarze z Olsztyńskiego Stowarzyszenia Modelarzy “Warmia” gościli modelarzy z całego kraju na XI Olsztyńskim Festiwalu MOdelarskim. Z tego co widziałem na zdjęciach (osobiście nie mogłem uczestniczyć) była przednia zabawa. Zdjęcia można obejrzeć na Stronie Profilowej na Facebook https://www.facebook.com/ModelarzeWarmia/ .
Niestety na kolejne konkursy musimy poczekać ale nie aż tak bardzo ponieważ już 13 maja 2022 zaczyna się Bielska Majówka Modelarska a dzień póżniej konkurs modelarski w Kruszwicy.

Przechodząc płynnie do kolejnego tematu. W tym tygodniu miałem przyjeność oglądać zdjęcia dwóch modeli, a właściwie ich galerii

Humber Mk.IV skala 1:25 z Answera by Mariusz

8505dbd8ab26edd3

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie forum PaperModels.pl

HORCH 1A PLUS FLAK 38. Beaty

Cała relacja znajduje się pod tym adresem na FaceBook

no i rzutem na taśmę coś co pojawiło się dosłownie przed chwilą to jest relacjo galeria modelu Mig-19

Model z historią w tle – MiG-19 S(?) (YG-Model nr 62b)

0mig119%20(1)

Więcej zdjęć i nietylko można obejrzeć na stronie forum PaperModels.pl

Płynnie możemy przejść do kolejnego tematu czyli nowości, a tych mamy dosyć sporo. W związku z sytuacją jaka jest za naszą wschodnią granicą sporo wydawców postanowiło w jakiś sposób wesprzeć Ukrainę i walczących tam żołnierzy.
Na sam początek nowość z GPM. turecki bezzałogowy płatowiec potocznie znany jako dron o nazwie BAYRAKTAR TB2. W wycinance dostępne są dwa malowania Ukrainskie i Tureckie.

bayraktar tb2 kat607 jpg 1900 1200 1

Model można zakupić na stronie producenta pod tym linkiem

Kolejną nowością jest WAKowski wariant Mig-29 projektu J. Janukowicza. Jest to moodel ukraińskiego samolotu myśliwskiego w malowaniu 204. Brygady Lotnictwa Taktycznego (2022). Samolot w kamuflażu “pikselowym”. Model średnio skomplikowany.

mig 29 wak 1

A sam model można zakupić za 39 zł u producenta klikając pod ten link

W waku można zakupić model Mitsubishi Ki-51 Sonia japońskiego samolotu bombowca nurkującego z II Wojny Światowej.

sonia wak 1

A sam model można zakupić za 35 zł u producenta klikając pod ten link

Idąc dalej po wydawcach najwięcej nowości chyba można obejrzeć w ANswer, tak i się wydaje, że na naszym rynku jest w tej chwili największym wydawcą modeli i nie jest tutaj inaczej. W ostatnich tygodniach zaprezentował takie modele jak:

MiG-29MU (9.13) Duch Kijowa. Wydanie charytatywne, które powstało dzięki współpracy z Redakcją Małego Modelarza.

mig 29mu 913 duch kijowa 1

Model dostępny pod adresem

Drugą nowością jest MiG-21 bis Ukrainian Air Force

mig 21 bis ukrainian air force 1

Autorem jest Marcin Straszewski a więcej jest na stronie pod linkiem

Na tym nie koniec Ukrainskich akcentów w Answerze ponieważ można nabyć model BMD-1 autorstwa Dariusza Wandtke.

bmd 1 1

Dla pancerniaków dostępny jest M60A2 PATTON

m60a2 patton 1

A dla kolejarzy lokomotywa LS60

lokomotywa ls60 1

Dostępne pod linkiem

Orlik tym razem wypuścił kolekcje Mercedesów

Mercedes Benz C DTM Klaus Ludwig Orlik 2
Mercedes Benz C DTM Kurt Thiim Orlik 1 1
Mercedes Benz C DTM Roland Asch Orlik 1

Mam nadzieję, że przegląd się spodobał. Jeśli chcesz więcej lub masz propozycje napisz do mnie na podany na górze mail lub po prostu zostaw komentarz 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments