czwartek, 22 lutego, 2024
Strona głównaNowościPrzegląd Modelarski nr #001

Przegląd Modelarski nr #001

Dzień dobry wszyskim Modelarkom i Modelarzom!!

Postanowiłem reaktywować pewien pomysł, który kiedyś tutaj robiłem ale z jakiś dziwnych sposobów zaniechałem, a mianowicie chodzi o reaktywowanie subietywnego przeglądu modelarskiego. Tak subiektywnego, bo chcę tu umieszczać co mi podoba się osobiście, a z czym chciałbym się z Wami podzielić. Przegląd modelarski jest częscią większego modelarskiego pomysłu i mam nadzieję, że przyda się wam i przyjmiecie go miło i ze zrozumieniem. Jeśli chcesz się podzielić ze mną swoimi uwagami to napisz na maila [email protected] na każdego maila odpowiem.

Pomysł na coś takiego zrodził się jakieś 12 lat tem kiedy siedziałem nad pierwszą wersją mojego bloga, napisałem kilka numerów ale coś wtedy nie chwyciło i przestałem. Dzisiaj jestem starszy i mam nadzieję mądrzejszy będę mógł inaczej podejść do tematu.

Nie chcę zarzucać tutaj was wszystkich krótkimi tekstami co dwa dni, ale wszystko dostaniesz w jednym zbiorczym wątku. Nie ma co kopiować wszystiego ze stron producenta bo to nie ma sensu, gdzie indziej znajdziecie tego dużo, ja raczej będę się chciał skupiać na moich wyborach i postaram się jakoś okrasić to słowem komentarza.

W ostatni weekend modelarze z Olsztyńskiego Stowarzyszenia Modelarzy “Warmia” gościli modelarzy z całego kraju na XI Olsztyńskim Festiwalu MOdelarskim. Z tego co widziałem na zdjęciach (osobiście nie mogłem uczestniczyć) była przednia zabawa. Zdjęcia można obejrzeć na Stronie Profilowej na Facebook https://www.facebook.com/ModelarzeWarmia/ .
Niestety na kolejne konkursy musimy poczekać ale nie aż tak bardzo ponieważ już 13 maja 2022 zaczyna się Bielska Majówka Modelarska a dzień póżniej konkurs modelarski w Kruszwicy.

Przechodząc płynnie do kolejnego tematu. W tym tygodniu miałem przyjeność oglądać zdjęcia dwóch modeli, a właściwie ich galerii

Humber Mk.IV skala 1:25 z Answera by Mariusz

Więcej zdjęć można obejrzeć na stronie forum PaperModels.pl

HORCH 1A PLUS FLAK 38. Beaty

Cała relacja znajduje się pod tym adresem na FaceBook

no i rzutem na taśmę coś co pojawiło się dosłownie przed chwilą to jest relacjo galeria modelu Mig-19

Model z historią w tle – MiG-19 S(?) (YG-Model nr 62b)

Więcej zdjęć i nietylko można obejrzeć na stronie forum PaperModels.pl

Płynnie możemy przejść do kolejnego tematu czyli nowości, a tych mamy dosyć sporo. W związku z sytuacją jaka jest za naszą wschodnią granicą sporo wydawców postanowiło w jakiś sposób wesprzeć Ukrainę i walczących tam żołnierzy.
Na sam początek nowość z GPM. turecki bezzałogowy płatowiec potocznie znany jako dron o nazwie BAYRAKTAR TB2. W wycinance dostępne są dwa malowania Ukrainskie i Tureckie.

Model można zakupić na stronie producenta pod tym linkiem

Kolejną nowością jest WAKowski wariant Mig-29 projektu J. Janukowicza. Jest to moodel ukraińskiego samolotu myśliwskiego w malowaniu 204. Brygady Lotnictwa Taktycznego (2022). Samolot w kamuflażu “pikselowym”. Model średnio skomplikowany.

A sam model można zakupić za 39 zł u producenta klikając pod ten link

W waku można zakupić model Mitsubishi Ki-51 Sonia japońskiego samolotu bombowca nurkującego z II Wojny Światowej.

A sam model można zakupić za 35 zł u producenta klikając pod ten link

Idąc dalej po wydawcach najwięcej nowości chyba można obejrzeć w ANswer, tak i się wydaje, że na naszym rynku jest w tej chwili największym wydawcą modeli i nie jest tutaj inaczej. W ostatnich tygodniach zaprezentował takie modele jak:

MiG-29MU (9.13) Duch Kijowa. Wydanie charytatywne, które powstało dzięki współpracy z Redakcją Małego Modelarza.

Model dostępny pod adresem

Drugą nowością jest MiG-21 bis Ukrainian Air Force

Autorem jest Marcin Straszewski a więcej jest na stronie pod linkiem

Na tym nie koniec Ukrainskich akcentów w Answerze ponieważ można nabyć model BMD-1 autorstwa Dariusza Wandtke.

Dla pancerniaków dostępny jest M60A2 PATTON

A dla kolejarzy lokomotywa LS60

Dostępne pod linkiem

Orlik tym razem wypuścił kolekcje Mercedesów

Mam nadzieję, że przegląd się spodobał. Jeśli chcesz więcej lub masz propozycje napisz do mnie na podany na górze mail lub po prostu zostaw komentarz 🙂

RELATED ARTICLES
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Most Popular

Recent Comments

0
Would love your thoughts, please comment.x