Pierwszy model w roku 2023

Wiem, że jest juz połowa stycznia ale musiałem zakończyć pewne aktywności związane z tym co chciałbym mieć na jakiś punkt startu do podsumowana. Nikt z resztą nie powiedział, że podsumowanie ma być akurat 1 stycznia. U mnie trochę się zeszło, ale mam nadzieję, że udało mi się wszystko okarnąć i przypomnieć, a bardzo pomocnym okazało się robienie zdjęć przy każdej okazji nawet wtedy kiedy nie chciałem nic udostępniać.

Początek roku był powrotem do klejenia, a w każdym razie próby powrotu do klejenia. Pierszym modelem jaki kleiłem w 2023 roku był model samolotu MiG-29 z wydawnictwa WAK. Trafił mi się egzemplarz z różnicami w kolorach, ale nie było to widoczne na koniec tak bardzo. Modelik bardzo przyjemny do klejenia i co ważne nie jest bardzo skomplikowany i może go skleić modelarz, który nie ma zaawanowanych umiejętności.

Galerię modelu można zobzczyć pod tym linkiem. Mam zamiar skleić jeszcze podobny model w malowaniu Ukraińskim, ale jeszcze się nad tym zastanawiam. Klejąc od początku pewnie bym nie popełnił tych samych błędów co w tym modelu no i nie miałbym tych róźnic w kolorach.

Modelarnia

Modelem tym zaingurowałem nową moją modelarnię taką z prawdziwego zdarzenia. Jest to miejsce gdzie mogę spokojnie zostawić wszystko i powrócić do tego samego miejsca. Nie muszę nic chować i potem zastanawiać sie gdzie skończyłem. O samej modelarni napiszę później ponieważ warto poświęcić więcej czasu. Ważne, że mogłem zbudować sobie od podstaw takie miejsce.

Koleną rzeczą to mam gdzie fotografować swoje ukończone modele. Jest to jeden z kroków jakie podjąłem, żeby dostarczać tutaj kontent na wysokim poziomie. Może to na początku nie będzie tak wyglądać jak chciałbym, ale szybko się uczę i wiem, że z posta na post będzie to wyglądać coraz lepiej. Tak samo jak moje teksty będą coraz lepsze.

Pokazany wyżej stolik kupiłem na początek, ale okazał się on zdecydowanie za mały i postanowiłem zakupić jeszcze tło fotograficzne i zaadaptować do robienia zdjęć stół w jadalni.

Teraz mogę robić galerię naprawdę dużych modeli. Jeszcze muszę się zastanowić nad tym żeby zastanowić się nad tym żeby więcej światła było ponieważ wydaje mi się że zdjęcia sa jeszcze za ciemno.

Kartonowa Syrenka

W lutym razem z QWKAK organizowaliśmy konkurs modelarski w Warszawie i mimo że to była jednodniowa impreza zjechało ponad 700 modeli. Fajnie było spotkać się z modelarzami po ponad 2 latach “dystansu społecznego”, a przedewszystkim zorganizować konkurs modelarstwa kartonowego w stolicy. Było bardzo ciężko, ale było warto. W tym roku już wiemy, że będzie to impreza dwudniowa w większym lokalu i z większą ilością atrakcji. O samej imprezie można przeczytać na stronie QWKAK.

Pierwsza rakieta

Zawsze chciałem mieć w swojej kolekcji sklejonych modeli model rakiety. Na matę poszedł więc model Saturn’a z wydawnictwa Sklej Model. Model bardzo prosty, ale dający bardzo dużo przyjemności. Nie prowadziłem żadnej relacji z budowy tego modelu ale szykuję w tym miejscu coś ekstra, ale nie chcę zapeszać więc nic jeszcze nie będę pisać.

Model był na konkursie w Gołębiu i zdobyłem tym modelem trzecie miejsce.

Konkurs w Przeciszowie

Wrzesień to czas kiedy trzeba spakować się i jechać do Przeciszowa, miejsca które każdy modelarz powinien raz w roku odwiedzać. W tym roku nie mogło być inaczej. Zebraliśmy się i pojechaliśmy razem z chłopakami pokazać co zrobiliśmy w mijającym roku. To były miłe dni spędzone z ludźmi takimi jak my. Naładowaliśmy akumulatory, dokupiliśmy po kilka modeli i możemy zabrać się za ciężką pracę. Więcej można zobaczyć w mojej relacji pod tym linkiem.

Kolejne modele

Po przyjeździe z Przeciszowa to zaczęło się dziać. Miałem tyle energii i motywacji, że samego poniedziałku zabrałem się za klejenie kolejnego modelu. Na matę poszedł Hellcat z GPM. Nie bardzo jeszcze o nim pisze ponieważ w następnym tygodniu zamierzam zrobić relację z budowy i opublikować galerię zdjęć.

Na razie pozostawiam dwa zdjęcia na zachętę:

Największy model

Budowa Hellcat’a zajęła mi dwa miesiące. Wiem długo, ale nie mam zamiaru nigdzie się śpieszyć. Od listopada mam na macie największy jak do tej pory klejony przeze mnie model samolotu SR-71A Black Bird. Mam go prawie ukończonego i jak dobrze pójdzie to w ciągu tygodnia go skończę. Na relację i galerię jednak będzie trzeba poczekać.

Bardzo wymagający jest ten model i wymaga skupienia. Myślałem, że wystarczy mi miesiąc na sklejenie a już trwa to grubo ponad 2 miesiące.

Zakończenie sezonu

Na początku grudnia miałem przyjemość uczestniczyć w konkursie modeli kartonowych w Gołębiu. Impreza dość kameralna ponieważ wystawia swoje modela tam średnio 50 modelarzy więc nie jest to dużo. Ilość modeli i modelarzy nadrabia atmosfera tam panująca i mam nadzieję, że impreza pomimo zmiany władzy będzie kontynuowana. Zdjęcia z imprezy można obejrzeć pod tym linkiem.

Więcej internetu

W tej materii muszę powiedzieć, że się dzieje. Zdecydowałem, że będę chciał rozwijać miejsca gdzie będzie można poczytać i pooglądać na temat modelarstwa nie tylko kartonowego. Na tej stronie przejrzałem wszystkie sasoby z mojego komputera i wyciągnąłem wszystkie zrobione zdjęcia, które zrobiłem. Zdjęcia zarówno moich sklejonych modeli ale i także imprez na których miałem przyjemność. Poukładałem to w jedno miejsce. Jest to kilka tysięcy zdjęć z kilkunastu lat mojej działalności w internecie. Jeszcze nie wsystko jest zakończone ale to co zrobiłem to juz jest ogrom pracy.

Bardzo dużą rzeczą którą zrobiłem na swojej stronie to jest możliwość zapisania się do newslettera. Będę tam publikować zmiany, ciekawe linki z galeriami z for internetowych, zdjęcia modeali i różne inne rzeczy związane z modelarstwem kartonowym. Jeśli masz ochotę to poniżej jest link gdzie można się zapisać.

Subscribe to our newsletter!

Kolejny serwis

Kolejnym powodem dlaczego opóźnił się mój artykół na temat podsumowania roku było to, że pracowałem w pocie czoła nad finalizacją nowego serwisu modelarskiego. Jeszczenie skończyłem, ale pracy tam jest co nie miara i nie mogłem już czekać. Dlatego przerwałem na chwilę i piszę to podsumowanie. Pracy jest heszcze naprawdę bardzo dużo ale z dnia na dzień wygląda to bardzo dobrze. W dobie Facebooka i innych serwisów społecznościowych miejsce gdzie wszystko się miesza, miejsce tylko dla modelarzy będzie dobrym posunięciem. Wiem, że jest jeszcze jeden serwis który też chce to zrobić więc muszę przyśpieszyć swoje prace.

logo

Podsumowanie wpisu i plany na kolejny rok 2024

Jak widać działo się i się dzieje. Może nie rozkręciłem się z klejeniem modeli tak jak bym oczekiwał, ale nie ilość się liczy a jakiość więc nie ma co narzekać. Bardzo dużo dzieje sie w moich serwisach i mam nadzieję, że niebawem będę mógł się pochwalić nowościami.

W tym roku chciałbym skleić, a właściwie pokończyć modele, które mam rozpoczęte. Między innymi jest tam model z wydawnictwa Andrzej Haliński, dwa modele z Design. Potem chcę skleić czołg i okręt. Na koniec jakąś porządną rurę, może jakiegoś MiG-21 albo Phantoma, to jeszcze się zobaczy.

W necie mam zamiar dalej kontynuować publikowanie relacji i galerii, a dodatkowo mam zamiar uruchomić nanał na YouTube, gdzie będę chciał robić tam wideo relacje z klejania modeli i różne inne rzeczy. Mam już na to materiał i tylko zmontować go i opublikować. Dodatkowo będę rozwijać projekt ModelWorld gdzie będę chciał zebrać nie tylko modelarzy kartonowych, ale plastikowych i innych. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dlatego zapraszam odwiedzać moją stronę regularnie ponieważ w tym roku będzie się działo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments