Kolejny rok zaczyna być już historią. Ten rok z mojego modelarskiego punktu widzenia był naprawdę średni albo nawet bardzo słaby. Z prywatnego punktu widzenia bardzo trudny i wyczerpujący. Na koniec roku mam tylko dwa sklejone modele ( no może trzy) kilka modeli rozgrzebanych. Nie byłem na żadnym konkursie modelarskim, nawet nie dlatego, że nie miałem z czym jechać ale po prostu inne obowiązki nie dawały mi wyjechać.

Z pozytywnych rzeczy to minął już kolejny 7 rok działania forum gdzie 5 lat zajmuję się administracją. Jak ten czas leci. Szkoda tylko że niektórzy modelarze już się nie udzielają tak jak kiedyś Rok 2013 nie był też dobry dla wydawców. Modeli na oko było trochę mniej wydanych. Modelik zmienił swoją politykę i nie będzie już nowych modeli w offsecie, jeśli będą nowe modele to tylko druk cyfrowy. Pan Haliński modele z Mililitary Model wydaje jako Kartonowy Arsenał (to akurat dobre bo są bardziej dostępne, nawet w EMpikach). Answer powrócił i znów nadaje na starych dobrych zasadach. Gomix reaktywował się ale wydaje mi się że tylko nazwa została stara, bo reszta już nie jest taka jak była, cóż świat się zmienia. Pojawiły się nowe wydawnictwa takie jak AJ Model albo Sklej Model.

Nie spocznę jeszcze na laurach. W powietrzu unoszą się jeszcze dwie ciekawe zapowiedzi, o których nie w sposób jest przejść do porządku dziennego. Pierwszą jest ASU-85 autorstwa Michała Rafalskiego. Mimo, że projekt jest jeszcze w fazie projektowania (drugie podejście) to widząc co zrobił do tej pory to zaczynam myśleć aby skończyć z moim lepieniem.

Moim zdaniem malowanie jest warte całego modelu

Zdjęcie F-86E pochodzi z http://wp.scn.ru

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments