Nie ma dobrego czasu na planowanie i nawet połowa lutego jest dobrym czasem. Staram się prowadzić mojego bloga od bardzo dawna ale wychodzi mi to z marym skutkiem. Brakuje mi w tym miejscu samodyscypliny i regularności.
Siedząc ostatnio w fotelu zastanawiałem się jak ten stan zmienić, żebym zarówno mógł więcej kleić ale i dzielić się z tym w sieci. Postanowiłem, że ten rok 2022 będzie inny. Na blogu zamierzam więcej bywać i pisać naprawdę regularnie. Zanim to jednak zrobie to muszę dokonczyć porządkowanie, ale tutaj nie zostało mi już dużo. Rok 2022 będzie inny i właśnie plan na rok 2022 będzie jakimś początkiem.

Nauczyłem sie pewnej rzeczy, a mianowicie takiej, że cele należy zaplanować takie żeby były przyjazne do realizacji, a następnie nalezy udostępnić publicznie. Jest to taki trik psychologiczny, który pomaga nam na to, żebyśmy potem mieli się odwołać do celów, a następnie co określony czas po prostu się z tego rozliczać. Te tzy małe kroki są bardzo, ale bardzo skuteczną metodą. Dlatego poniżej moja lista rzeczy do zrobienia w roku 2022 i potem do tego będę mógł powrócić, żeby siebie z tego rozliczyć.

Modelarstwo to nie tylko klejenie modeli, ale także to co się dzieje w koło samego modelarstwa, więc zamierzam robić inne rzeczy.

Zacznę jednak od modeli i ich sklejania i wszystkiego co się z tym jest związane. Na początek na warsztat wchodzą modele, które mam rozpoczętę, a jest ich troche i należy zakończyć. Muszę zakończyć tą moją manierę, że rozgrzebuje modele i ich nie kończę i w dodatku kleję kilka na raz. Nie jest to dobre podejście. Dlatego zanim zacznę coś nowego. Na początek leci model JAK-40 do którego mam naprawdę do przyczepienia koła i kilka niewielkich elementów.
Kolejnym modelem jest model w skali 1:50 czyli P-47. Tam też nie mam wiele do skończenia. Wystarczy przykleić stateczniki, koła i niewielkie elementy. Jak bym się zebrał w sobie to kilka wieczorów i mam zakończone oba modele. Potem pojazd GM C15TA do którego mam wykonane podwozie i trzeba dobudować nadwozie i złożyć to wszystko razem e całość. Modelik nie jest trudny i także powinienem go skończyć przy kilku posiedzeniach (w notatkach miałem napisane do końca stycznia, ale że z planowaniem się nie wyrobiłem więc mam trchę w plecy).
Kolejnym modelem do ukończenia będzie model MiG-29 z Design, którego zacząłem kleić ładnych kilka lat temu jak jeszcze mieszkaliśmy w mieszkaniu więc będzie z 8 lat. Wiem powinienem wyrzucić ten model ale szkoda mi go trochę i chętnie skończę ten model, żeby tylko mieć go sklejnoego.

W międzyczasie wycinać będę, a właściwie to już wycinam gąski do T-72, a potem mam w planie dokleić resztę. Trochę to potrwa, bo samo wyklejanie części zejdzie bardzo długo. Do modelu zawszem mnie zachęcał Janek Musiał. Chcę żeby w jakiś sposób upamiętnić jego. Tawet odkupiłem z Jego kolekcji ten model i miło będzie mieć go sklejonego na półce.

W maju, a raczej na jego początku muszę zakończyć model Me-109, który sklejam wyłącznie podczas majowych weekendów. Z moich wyliczeń wychodzi, że ten model sklejam już ponad 8 lat. Czas najwyższy zakończyć i postawić na półce.

Gdzieś jeszcze znajdę jakieś dwa modele rozgrzebane ale także planuję rozpocząć i zakończyć jakieś nowe modele i tak w tym roku na warsztat mam zamiar wziąć sklejenie F-35, Irydę, F-16, wcześniej wspomnianego T-72, a także leoparda z GPM. Myślę, że to i tak dużo, ponieważ te modele to i tak nie lada wyzwanie.

Trochę tego jest ale nie znaczy że muszę skleić wszystko ale są takie plany. Wraz z klejeniem będę starać się pokazywać postępy z prac, a także zamierzam pojawic się na dwóch konkursach modelatskich. Miałem się pojawić na trzech ale dosłownie przed chwilą dowiedziałem się, że w tym toku nie będzie konkursy w Rypinie. Z tego co zostało to we wrześniu pojadę na konkurs w Przeciszowie i w grudniu do Gołębia, ale to wszystko pod warunkiem, że wszystko się powiedzie i nie zamkną nas wszystkich.

Z większych planów na rok 2022 planuję także uporządkować i rozkręcić pewien serwis modelarski. Chciałbym dać modelarzom możliwość wyboru, ponieważ nie wszyscy są zachwyceni tym, że wszystko działa w obrębie serwisu Facebook. Zrobiłem więc coś co może być to jakaś alternatywa. Teraz zostały mi tam pewne prace kosmetyczne i prawne ale ogólnie wszystko działa jak należy.

Jest jeszcze jedna inicjatywa, którą zacząłem jakiś czas temu ale wymaga odemnie troche pracy. Jest taki mój tajny projekt, z którego sporo osób będzie mogło skorzystać .

Tak wygląda móje plany modelarskie. Może nie wygląda to imponująco ale zawsze to coś co chciałbym zrobić. Jeśli coś zrobie więcej to na pewno się pochwalę. Na razie jednak zabieram się za pracę, bo modele same się nie skleją. Sezon klejenia trwa i trzeba go jakoś wykorzystać.

Pozdrawiam i do zobaczenia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments